Easter Egg

سلام ! امروز با یک مطلب جالب و جدید اومدم ، در مورد Easter Egg‌ها در ماینکرفت ، یعنی یک پیام مخفی ، جوک و … در هرچیزی ، مثل ماینکرفت دوست داشتنی !

بیشتر این Easter Egg‌ها در روز April Fools که فکر می‌کنم در تاریخ شمسی ، برابر با ۱۳ به در ما باشه ، منتشر شده ! مثل ماها که دروغ ۱۳ میگیم اونها هم در این روز همدیگر رو سرکار میگذارند !  البته موجنگ در بعضی از مناسبت‌های دیگه هم از این Easter Egg‌ها استفاده کرده !

April Fools – ۲۰۱۱

Locked Chest In Beta 1.4

این روز، روز متولد شدن Locked Chest ، یکی از بلوک‌های قدیمی‌و حذف شده ی ماینکرفت بود . در این روز ، وقتی با آپدیت ۱٫۴ بتا جهان خودتون رو باز می‌کردید ، ممکن بود چند تا از این‌ها هم در ورلدتون بوجود بیاد . در واقع این بلوک از تکسچر Chest اون زمان استفاده می‌کرد و مقداری نور هم منتشر می‌کرد . اما در واقع این بلوک برای سرکار گذاشتن ملت بیچاره بود ! وقتی میخواستید این بلاک رو که به نظر یک Chest معمولی بود باز کنید ، پیغامی‌ظاهر می‌شد : “شما برای باز کردن این صندوق ، نیاز به یک کلید دارید و این کلید از فروشگاه ماینکرفت قابل خرید است.”

Message Displayed upon Opening

تا اینجا برای مردم خیلی چیز غیرقابل درکی نبود ، و وقتی هم به ماینکرفت استور (فروشگاه ماینکرفت) میرفتید یک صفحه بود با قابلیت خرید چند چیز مختلف :

کلید Locked Chest با قیمت ۳ دلار

۵ عدد کلید Locked Chest با قیمت ۱۸ دلار

کلاه معدنچی با قیمت ۲۱ دلار

قابلیت تغییر نام با قیمت ۹۹ دلار

Creeper Saddle یا زین کریپر با قیمت ۴۲ دلار

The "Minecraft Store"

پیدا کردن مخفی Griefer با ۱۵۵ دلار قیمت

کپسول بزرگ شدن با قیمت ۲ دلار

جواب از سوی تیم ساپورت (!) با قیمت ۴۹۴ دلار

۳ آیتم Coming Soon با قیمت ۷۵ ، ۷ و ۱۴۹۹ دلار

آیتمی‌به اسم Regular Padlock با قسمت ۸ دلار

وقتی برای خرید هرکدام از اینها کلیک میکردید ، یه صفحه ترسونک (!) با عکس یک دایناسور از Jurassic Park ظاهر می‌شد !

در اسنپشات‌های مختلف تکسچر این بلوک تغییر کرد و تقریبا از بازی حذف شد ، به طوری که اگر بدستش می‌آوردید این بلوک بعد از یک مدت کوتاه ناپدید می‌شد ! در اسنپشات ۱۳w41a این بلوک به طور کلی از بازی حذف شد و Stained Glass جایگزین اون شد .

Halloween

هر سال در روز ۳۱ اکتبر ، زامبی‌ها ، اسکلت‌ها و بعضی از موب‌های دیگر ممکنه روی سرشون Pumpkin یا Jack’o’Lantern داشته باشن . و البته اگر کشته بشن ممکنه این بلاک رو Drop کنن ! این قابلیت در آپدیت ۱٫۴٫۲ برای روز‌هالووین سال ۲۰۱۲ اضافه شد .

Christmas

هرسال در روزهای ۲۴ تا ۲۶ دسامبر ، Chest و Large Chest‌ها تکسچرشون به Xmas Chest تبدیل میشه ، نوع کریسمسی صندوق‌ها . این قابلیت در آپدیت ۱٫۴٫۶ اضافه شد و البته Trapped Chest‌ها تغییری در تکسچرشون ایجاد نمی‌شه . البته در کریسمس سال ۲۰۱۲ ، Dinnerbone تکسچر سرکاری مربوط به تخته اسکی به بازی اضافه کرد !

Normal Xmas Chest

Double Xmas Chest

April Fools 2013

در این روز ، موجنگ نسخه ای از ماینکرفت به اسم Minecraft 2.0 رو واقعا منتشر کرد ! در این نسخه چند موب مختلف مثل Pink Wither ، چند بلوک جدید مثل Coal Block و Stained Glass

و… اضافه شدند . بله ، این دو بلوک اول به عنوان جوک اضافه شده بودند ولی حالا جزو ماینکرفت واقعی هستند ! بعدا به طور کامل به Minecraft 2.0 خواهم پرداخت ، اما فعلا چند تا عکس می‌ذارم :

! Minecraft 2.0

در تکسچر Zombie Pigman قسمتی استفاده نشده وجود داره که در اون نوشته شده THX XAPHOBIA ، این نوعی تشکر Notch از سازنده اصلی این تکسچر ، Xaphobiaـاست .

Music Disc 11

Eleven Disc

این موزیک دیسک به طور کلی ، خیلی بحث سرش هست . از ارتباطش با Herobrine گرفته تا صداهای وحشتناکی که در اش شنیده میشه ! اما وقتی از طریق برنامه ای به صورت

موجی دربیاد و تبدیل به  Spectogram بشه ، عکسی ایجاد میشه . تئوری‌های زیادی برای این عکس وجود داره ، اما محبوب ترینشون می‌گه که عکس سر Steve و امضای C418 (سازنده موزیک

ها و صداهای ماینکرفت) بوجود میاد .

موضوعی در مورد Clownfish , Pufferfish

Clownfish

من خودم به این موضوع دست پیدا کردم . در ماینکرفت ۱٫۷ که این دو ماهی وجود دارند ، در واقع از هر کدوم اینها ۲ تا هست ، یعنی ۲ تا Clownfish و دو تا Pufferfish !  Clownfish با دو آیدی ۳۴۹:۲ و ۳۵۰:۲ و Pufferfish با دو آیدی ۳۴۹:۳ و ۳۵۰:۳ ! دوتا ماهی اصلی که در Inventory کریتیو وجود دارند اون دوتایی که آیدی ۳۴۹ دارند هستند ، ولی جالب اینجاست که آیدی ۳۵۰ مربوط میشه به Fish معمولی پخته و Salmon پخته ، یعنی به طور کلی ماهی‌های پخته ! شاید موجنگ می‌خواسته از این دو تا ماهی دیگه هم نوع پخته بسازه و نساخته ، شاید هم … نمی‌دونم ! ولی جالبه که بدونید ماهی پفی (Pufferfish) بسیار سمی‌هست ، ولی کشورهای آسیای شرقی مثل ژآپن و … قسمت‌های غیر سمی‌اون رو میپزند و می‌خورند و همه اتفاق نظر دارند که “خیلی خوشمزه است !”

54+

کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • Mr.minecraft
اگه شما هم دوست دارین اطلاعاتتون رو با بقیه به اشتراک بذارید و نویسنده سایت بشین اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کپچا *

برای مشاهده یکی از پست های سایت
بصورت تصادفی اینجا کلیک کنید.