معرفی تمامی وسایل رداستون

 معرفی تمامی وسایل رداستون(redstone)

قسمت اول

با سلام

من می خوام اولین مطلبمو تو این سایت بی نظیر بزارم.

من امروز می خوام وسایل رداستونی و بعضی ترفند ها را به شما به صورت خلاصه و ساده اموزش بدم.

اول بریم سراغ خود رداستون (redstone):

رداستون از کندن رداستون اور (redstone ore) بدست میاد.

و وقتی 9 تا رداستون رو کنار هم بزاریم بلاک رداستون تشکیل میشه که دارای انرژیه.

از رداستون میشه برای درست کردن بعضی وسایل یا سیم کشی استفاده کرد که انرژی یک منبع انرژی مانند رداستون بلاک (redstone block) یا سنسور نور یا غیره به یک مصرف کننده مانند لامپ(redstone lamp) یا هرچیز دیگری انتقال می دهد.البته باید توجه کرد که رداستون میتواند انرژی را فقط 15 بلاک انتقال دهد ولی با استفاده از ریپیتر (repeater) میتوان 15 بلاک دیگر فرستاد.

الان بریم سراغ اهرم (lever):

اهرم یه منبع انرژی هست که وقتی فعالش کنی به وسیله رداستون انرژی انتقال داده میشه و وقتی خاموشش کنی انرژی دیگه در کار نیست. در واقع اهرم مانند یک منبع انرژی با قابلیت قطع و وصل شدن است.

مطلب بعدی که می خوام توضیح بدم درباره رداستون تورچه (redstone torch):

رداستون تورچ یه منبع انرژیه که قطع و وصل نمیشه ولی ترفندی رو که بیشتر ماین باز ها باهاش اشنا هستن و با اون میشه رداستونو روشن و خاموش کرد رو یادتون میدم.

ترفند خاموش یا روشن کردن رداستون:

همونطور که توی عکس بالا میبینید رداستون تورچ روشنه و روی یه سنگه (هرچی می تونه باشه) و اهرم خاموشه.

ولی تو این عکس اهرم فعاله و رداستون تورچ خاموشه. در واقع رد استون تورچ مثل یک رله (نام یک قطعه الکترونیکی) عمل می کنه یعنی وقتی جریان بهش وارد بشه خاموش میشه و اگر جریانی نباشه روشن می مونه.البته باید دقت کنید که حتما رداستون تورچ روی یک بلاک باشه و جریان هم به همون بلاک وارد بشه.

حتما تا حال شده که یه وسیله ای ساختید و می خواید که با استفاده از سیم انو به یه اهرم که نزدیک شماست وصل کنید تا کنترلش کنید.سه حالت داره:

1- اگه وسیله هم ارتفاع شما یا با چند بلوک بالا یا پایین باشه:

این ساده هست ، فقط باید سیم بکشید و باید دقت کنید که بعد از 12 یا 13 بلاک که سیم کشی کردید یه دونه ریپیتر بزارید.(البته تا 15 بلاک میشه ولی برای اطمینان بهتره 12 یا 13 بلاک باشه.)

2- مورد بعدی اینه که وسیله حدود 10 الی 30 بلاک بالاتر از شما باشه:

تو این روش بهتره اینکارو بکنید.(البته روش دیگه ای هم وجود داره ولی توی اون روش به دو برابر وسایل این روش نیاز دارید.)

تو این روش وقتی حالت اولین رداستون تورچ تغییر کنه حالت اخرین رداستون تورچ هم تغییر می کنه.

3- مورد اخر هم اینه که 5 الی 15 بلاک پایین تر باشه. (البته توجه کنید که حداکثر 15 بلاک است.)در این روش از روش مارپیچی باید استفاده کنید.

مطلب بعدی که میخوام دربارش صحبت کنم درباره ریپیتر (repeater) هست:

همون طور که از اسمش پیداست تکرار کنند هست، یعنی مثلا شما می خواهید سیم کشی کنید به اندازه 30 بلاک ولی رداستون فقط به اندازه 15 بلاک میتونه جریانو بفرسته و شما نمی تونید کارتونو انجام بدید.اینجاست که ریپیتر به کمک شما میاد. شما 15 تا رداستون میزارید و بعدش یه ریپیتر و بعدش 14 تای دیگه رو میزارید و انوقت جریان شما به مقصد می رسه.

وقتی روی ریپیتر رایت کلیک می کنید یه چیزی هست شبیه رداستون تورچ اون عقب میره تا سه تا. درواقع اونی که عقب میره تایمرشه.زمانشو دقیق نمی دونم ولی وقتی دست نزنید بالافاصله جریانو انتقال میده،اگه یه دونه بزنید حدود یک سوم ثانیه و و یه بار دیگه حدود دو سوم ثانیه و اگر یه بار دیگه هم بزنید، اونوقت به اخر میره و حدود یک ثانیه هست.

خب.مطلب بعدی که من عاشقشم درباره پیستونه:

به احتمال قوی اسمشو شنیدید و در دنیای واقعی بهش جک ، پیستون و … میگن که همش یه چیز هست. این وسیله یک مصرف کنندس که وقتی بهش جریان بیاد فعال میشه.

الان یه وسیله بهتون معرفی می کنم که البته یکی از دوستانمون گفتن و من فقط برای یاداوری میگم که من اسمشو گذاشتم “دستگاه بی پایان”.دستگاه اینه:

توضیحات این دستگاه:در این دستگاه وقتی پیستون بسته هست (غیر فعاله) رد استون به سیم می خوره و پیستون فعال میشه و وقتی فعال شد به جلو میره و با سیم جلو برخورد میکنه و جریان میاد و با جلو رفتن اون پیستون غیرفعال و به عقب برمیگرده و این دستگاه تا ابد ادامه پیدا می کنه.

خب تا اینجا امیدوارم لذت برده باشید.

منتظر قسمت دوم باشید.

با تشکر

m.m.h

27+
اگه شما هم دوست دارین اطلاعاتتون رو با بقیه به اشتراک بذارید و نویسنده سایت بشین اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کپچا *

برای مشاهده یکی از پست های سایت
بصورت تصادفی اینجا کلیک کنید.