اسب(Horse) کامل

سلام من محمد جاسمی این اولین پستمه و مخواهم همه چی را در مورد اسب(horse)بگم.
اسب
________________________________________

بوجود آمدن : دشت های صاف و دشت های بی درخت

نخستین ظهور: 1.6.1 (13w16a
دراپ ها : چرم (2-0) ,استخوان زمانی که اسب زامبی یا اسکلتی باشد،گوشت فاسد
آیتم های قابل استفاده : زره اسب،صندوق ،زین
تجربه:3-1
شناسه اینترنتی :100

اسب ها حیواناتی اهلی هستند که میتوانند رام شوند.سه نوع اسب در بازی وجود دارد.اسب , الاغ وقاطر.اسب زامبی و اسب اسکلتی نیز وجود دارد اما تنها از طریق کد های دستوری بوجود می آید.اسب ها و الاغ ها بطور طبیعی در دشت های صاف و دشت های بی درخت وجود دارند.
قاطر ها بطور طبیعی پیدا نمیشوند و برای بوجود آمدن آن باید به یک اسب و یک الاغ غذا دهید تا بچه آنها قاطر شود.
زمانی که رام شدند (همه انواع اسب) میتوان بر روی آن ها زین قرار داد.اسب ها برخلاف پلنگ ها و گرگ ها به دنبال بازیکن راه نمی آیند و بازیکن برای هدایت آنها یا باید بر روی آنها سوار شود و یا به آنها قلاده ببندد.اسب (Horse) رام شده میتواند زره نیز داشته باشد اما الاغ و قاطر نمیتوانند زره داشته باشند.
برخلاف دیگر موجودات , هر اسب ویژگی منحصر به فردی دارد (از جمله سلامت , قدرت پرش , سرعت).ویژگی های یک اسب بر ویژگی های بچه اش هم تاثیر میگذارد.برای بوجود آوردن قاطر باید به اسب و الاغ سیب طلایی و یا هویج طلایی بدهید.کره اسب ها را می توان با استفاده از سیب , گندم , شکر , نان , سیب طلایی , یونجه , هویج و هویج طلایی غذا داد تا رشد کنند.
صندوق زره زین امکان تولید مثل احتمال وجود نوع
خیر بله بله بله 90% اسب
بله خیر بله بله 10% الاغ
بله خیر بله خیر 0% قاطر
خیر خیر خیر خیر 0% اسب زامبی
خیر خیر خیر خیر 0% اسکلت اسب
بوجود آمدن
________________________________________
برخلاف دیگر موجودات , اسب ها فقط در دشت های صاف و دشت های بی درخت وود دارند.به همین خاطر اسب ها نایاب تر از موجودات دیگر هستند.اسب ها در گروه های 2 تا 6 نفری وجود دارند و رنگِ پوست اسب های یک گروه به یک رنگ است.
در حالت خلاقانه (Creative) اسب ها را میتوان بوسیله ی تخم اسب بوجود آورد اما الاغ یا اسب بودن آن دست بازیکن نیست و بطور تصادفی است.در این حالت , همانند حالت بقاء , قاطر را خودِ بازیکن باید بوجود آورد.
اسب زامبی و اسکلت اسب
________________________________________

این دو نوع اسب فقط از طریق کد های دستوری , زمانی که cheats فعال باشد (از طریق تنظیماتِ بازی) بوجود می آیند , و یا از طریق اُپراتُر های بازی های چند نفره بوجود می آیند.
هر دویِ این اسب ها دو نوع دارند.رام شده و رام نشده.رام نشده ها قابل رام شدن نیستند.بر روی رام شده ها میتوان زین قرار داد و سوار آنها شد اما نمیتوان زره بر تن آنها کرد.در هر دو نوع این اسب ها , نمیتوان به آنها غذا داد , نمیتوان به آنها قلاده بست و نمیتوانند بچه به دنیا بیاورند.سلامتی همه ی آنها 52 (26× ) است که نسبت به دیگر انواع اسب ها بیشتر است
کد های دستوری :
اسب زامبی رام شده : {summon EntityHorse ~ ~ ~ {Type:3,Tame:1/
اسب زامبی رام نشده : {summon EntityHorse ~ ~ ~ {Type:3/
اسکلت اسب رام شده : {summon EntityHorse ~ ~ ~ {Type:4,Tame:1/
اسکلت اسب رام نشده : {summon EntityHorse ~ ~ ~ {Type:4/
استفاده
________________________________________
اسب رام شده و زین دار را میتوان برای افزایش سرعت حرکت استفاده کرد.همچنین اسب ها میتوانند از صخره ها و کوه ها بالا بروند و بعضی از آنها میتوانند تا ارتفاع 5 بلوک پرش کنند.الاغ ها و قاطر ها هم میتوانند صندوق گذاشته شوند و بازیکن میتواند وسایل خود را در آن بگذارد.
ظهور
________________________________________

هر اسب و بچه هایش ویژگی های منحصر به فردی دارد.برخلاف گرگ ها و پلنگ ها , ویژگی های آن ها پس از رام شدن تغییر نمیکند.اسب ها توسط (DrZhark (John Olarte خلق شده اند (سازنده مودِ Mo’ Creatures).
اسب ها : اسب ها در 7 رنگ مختلف وجود دارند.و در 5 طرح مختلف وجود دارند
الاغ ها : کمی کوچکتر از اسب ها هستند و گوش های دراز دارند.پوست آنها قهوه ای مایل به خاکستری است.برای الاغ ها نمیتوان زره قرار داد اما می توان زین قرار داد.همچنین میتوان بر روی آنها صندوق نیز قرار داد که میتوان 15 آیتم را در آن قرار داد.
قاطر : بچه ی الاغ اسب است و تقریبا هم اندازه اسب است و ظاهر آنها شبیه به الاغ است.رنگ پوست آنها قهوه ای تیره است.قاطر ها همانند الاغ ها نمیتوانند زره داشته باشند اما میتوان بر روی آنها زین و صندوق قرار داد.قاطر ها نمیتوانند تولید مثل کنند
رام کردن
________________________________________
اسب ها , الاغ ها و قاطر های بالغ را میتوان رام کرد.کره اسب ها , اسب زامبی و اسکلت اسب رام شدنی نیستند.برای راندن اسب , بوجود آوردن کره اسب و قرار دادن تجهیزات برای آن باید آن رام کرد.
برای رام کردن اسب ابتدا با دست خالی بر روی آن راست کلیک کنید.بعد از آن سوار آن میشود که معمولا به پایین پرت میشوید.بعد از چند بار انجام اینکار قلب هایی بالای سر اسب ظاهر میشود و اسب اجازه میدهد سوار آن شوید اما برای اینکه آن را هدایت باید بر روی اسب زین قرار دهید.برای اینکار دو راه دارید.یکی اینکه از طریقه صفحه فهرست اسب زین را قرار دهید (inventory).و یا زمانی که زین را در دست دارید , آن را بر روی اسب راست کلیک کنید.
شانس رام شدن اسب در بارِ اول 1% است.در بارِ دوم این درصد به 5% ارتقا می یابد.این اتفاق تا زمانی که اسب رام شود اتفاق می افتد.برای اینکه اسب رام شود میتوانید به آنها غذاهایی که در جدول پایین تر ذکر شده را بدهید.
تولید مثل
________________________________________
برای انجام اینکار , باید به دو اسب سیب طلایی و یا هویج طلایی بدهید تا قلب بالای سرشان ظاهر شود،البته 5 ثانیه چشم خود را برای رعایت اخلاق اسلامی ببندید.سپس باید صبر کرد تا کره اسب بالغ شود.در حالت خلاقانه (Creative) اسب ها را میتوان با تخم اسب بوجود آورد.
بزرگ شدن کره اسب 20 دقیقه طول میکشد.برای اینکه سریع تر بالغ شوند میتوان به آن ها سیب طلایی و یا هویج طلایی داد (سیب طلایی اسب را سریعتر نسبت به هویج طلایی رشد میدهد).بچه اسب به دنبال والدین خود راه میرود (مگر اینکه والدینش کشته شوند).
• اسب : کره اسب معمولا هم رنگ والدینش است و شانس اینکه به رنگ دیگری باشد 9/1 است.کره اسب ها بر روی بدن خود طرح ندارند
• الاغ : بدلیل اینکه همه ی الاغ ها به رنگ قهوه ای مایل به خاکستری است , کره االاغ نیز به همین رنگ است
• قاطر : این موجود اقیم است و نمی تواند تولیددمثل کند
غذا دادن
________________________________________

برای بزرگ کردن کره اسب ها , برای رام کردن (دلخواه) و همچنین برای بازگردانی سلامت اسب باید به آنها غذا داد.به اسب های زامبی نمیتوان غذا داد.اگر اسب نیازی به غذا نداشته باشد , بازیکن زمانی که با غذا در دستش بر روی اسب (رام شده) راست کلیک کند به جای غذا دادن سوار اسب میشود.لیست زیر غذا هایی که میتوان به اسب ها داد و اثرات آنها بر روی اسب ها را نشان میدهد.
نکات افزایش احتمال رام شدن افزایش سرعت دویدن بازگردانی غذا
3%+ 30 ثانیه 1 ( ) شکر
در نسخه های بعدی سرعت حرکت را فقط 20 ثانیه افزایش میدهد 3%+ 1 دقیقه 2 ( ) گندم
3%+ 1 دقیقه 3 ( ) سیب
حالت عشق را در اسب های رام شده فعال میکند 5%+ 1 دقیقه 4 ( ) هویج طلایی
در نسخه های بعدی , اسب دیگر نان نمیخورد 3%+ 3 دقیقه 7 ( ) نان
حالت عشق را در اسب های رام شده فعال میکند 10%+ 4 دقیقه 10 ( ) سیب طلایی
_ 3 دقیقه 20 (10× ) کاه
تجهیزات
________________________________________
اسب های رام شده را میتوان به زین,زره (فقط اسب های نرمال) و یا صندوق (الاغ یا قاطر) مجهز کرد.اسب های زامبی رام شده را نیز فقط میتوان به زین مجهز کرد.کره اسب ها را نیز نمیتوان به چیزی مجهز کرد.بر ای قرار دادن تجهیزات برای اسب , در ابتدا باید سوار آن آن شد و سپس فهرست را بازی کرد (در نسخه PC با زدن دکمه E ).راه دیگر برای باز کردن فهرست نگه داشتن دکمه SHIFT و راست کلیک کردن است.قسمت تجهیزات در فهرست اسب دو بخش دارد.یکی برای زین و یکی برای زره.الاغ و قاطر یک بخش برای زین دارند.فهرست این دو هم شبیه به اسب باز میشود.برای این دو میتوان صندوق که 15 وسیله را در خود جا میدهد قرار داد تا بازیکن وسایل دلخواهش را در آن قرار دهد.برای اینکار باید بک صندوق در دست داشته باشید و آن را بر روی الاغ و یا قاطر راست کلیک کنید.پس از قرار دادن آن نمیتوانید صندوق را بردارید مگر اینکه الاغ یا قاطر را بکشید تا صندوق و محتویات آن را بردارید.
اسب های رام نشده و اسب های رام شده را میتوان با قلاده بست تا از دور شدن آنها جلوگیری شود.قلاده ایکه به اسب وصل است را میتوانید به حصار نیز و.صل کنید.برای وصل کردن قلاده و یا بستن قلغاده به حصار باید از راست کلیک استفاده کنید.
سوار شدن
________________________________________
با قرار دادن زین میتوان سوار اسب شد.و جهت راه رفتن آنرا کنترل کرد (توجه کنید اسب رام شده ی بدون زین را میتوان سوار شد اما نمیتوانید آن را برانید , همانند خوک زین دار بدون قلاب با هویج).
اسب ها میتوانند با نگه داشتن کلید پرش بپرند
پس از سوار شدن بر اسب نوار اکسیژن و همچنین گرسنگی جایگزین میشوند.اسب ها به ارتفاع 1.2 تا 5.5 بلوک میپرند.شما زمانی که سوار اسب هستید میتوانید از هر آیتمی که میخواهید استفاده کنید از جمله پرتاب شیشه معجون , نوشیدن , استفاده از مدار رِد اِستون , باز کردن در و ….

امید وارم خوشتان آمده باشد.

56+
اگه شما هم دوست دارین اطلاعاتتون رو با بقیه به اشتراک بذارید و نویسنده سایت بشین اینجا کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کپچا *

برای مشاهده یکی از پست های سایت
بصورت تصادفی اینجا کلیک کنید.