Slime

به نام خدا

سلام می دونم این یه مطلب راجب اسلایم در مدکرفت هستش و بیشتر شما ها خوندین اما خواستم به کامل ترین شکل ممکن با اون آشنا بشید. خیلی از شما تا حالا نتونستید این موجود در در حالت ماجراجویی ببنید چه برسه به خودم. پس لازم دونستم مطلبی بنویسم که راحت هر کسی بتونه این موجود  ارزشمند رو پیدا کنه و از اون استفاده کنه. اولین حضور این موجود در ورژن alpha 1.0.11 نسخه ی کامپیوتر می باشد.

احضار شدن

از سطح 0 تا 39 زمین در chunk های خاص که جلوتر راجبش توضیح دادم و در بیوم (biome) باتلاق (swamp) و جزایر قارچ از لایه 51 تا 69 با سطح نوری 7 به پایین ظاهر می شوند. اسلایم ها فقط در فاصله 24 بلوکی به شکل (کروی) از بازی کن ظاهر خواهند شد و ممکن نیست کمتر از 24 بلوک فاصله ظاهر شوند. اگر طی یک زمان مشخص هیچ کس تا 32 بلوکی اسلایم ها نباشد آن ها پاک می شوند. اما اگر 128 بلوک فاصله بین اسلایم و بازی کن وجود داشته باشد بلافاصله و بدون مکس پاک می شوند.

اسلایم برای به وجود آمدن احتیاج به دو بلوک شفاف (بلوک شفاف به معنی بوک قابل عبور می باشد.) عمودی مانند هوا، مشعل، تابلو دارد که زیر آن ها باید بلوک مات قرار بگیرد. (بلوک مات به معنی بلوک غیر قابل عبور می باشد.) محل ظاهر شدن آنها باید خالی از مایعات و موانع جامد باشد تا به راحتی ظاهر شوند. (طبق تجربه من و بیشتر شما در جاهای خیلی صاف و پهناور مثل زمین super flat ظاهر خواهند شد.)

اسلایم ها هر کدام مقداری فضا برای ظاهر شدن احتیاج دارند که به شکل مکعبی با ارتفاع و طول و عرض به اندازه بلوک های داخل بازی می باشد. (با دقت بخونید)
بزرگ:3×½2×3
متوسط:3×2×3
کوچک:1×2×1 (اگر بلوک بالایی شفاف باشد در 1×1×1 هم می تواند ظاهر شود)

اندازه ی اسلایم ها با درجه سختی بازی تعیین می شود. شانس 33 درصدی برای هر اندازه ی آن در بازی با سطج آسان و در بازی های سطح بالاتر شانس برای هر اسلایم متفاوت است. به شرح زیر:
بزرگ: 50%
متوسط: 33%
کوچک: 16%

جالب است بدانید شرایط پیچیده و عجیب دیگری هم برای احضار اسلایم سهیم هستند.
در بازی ماه ها می گذرند. اگر به شکل ماه نگاه کنید متوجه می شوید. اصل مطلب اینجاست که اسلایم ها در ماه نو (زمانی که ماه سیاه است و پنهان است.) هرگز ظاهر نمی شوند اما در مواقع دیگر که کسری از ماه روشن است یا به خصوص در زمان قرص بودن ماه شانس بیشتری وجود دارد، ظاهر می شوند.

به طور خلاصه اگر شرایط و ارتفاع قابل قبول باشد 50% احتمال ظاهر شدن آن در بیوم باتلاق وجود دارد که شکل ماه نیز مهم است. به شرح زیر:
اگر قرص ماه دیده شود: احضار در سطح نوری 0 تا 7
اگر کسری از ماه دیده شود: احضار در سطح نوری 0 تا 1
اگر ماه دیده نشود: غیر ممکن

حالا سراغ بیوم هایی غیر از جزایر قارچ و باتلاق می رویم.

اسلایم های سراسر دنیا به جز بیوم های گفته شده، زیر لایه 40 یعنی از 39 به پایین به وجود می آیند. اما بستگی به قسمتی از دنیای بازی دارد. دنیای بازی از قسمت های زیادی تشکیل شده که هر کدام به ابعاد 16x16x256 می باشد که این قسمت ها chunk نام دارند. در اصل از هر 10 تا chunk یکی از آن ها silme chunk می باشد. هر chunk یک عدد تصادفی بین 0 تا 9 را برای ساخته شدن Seed انتخاب می کند که با مختصات آن chunk ضرب می شود. اگر اون عدد 0 باشد در اون chunk اسلایم ظاهر می شود. فهمیدن اینکه کدوم chunk چه عددی رو انتخاب کرده غیر ممکنه و فقط از راه تقلب امکان پذیره. شما فقط یک راه چاره دارید. داخل بازی دکمه های F3 + G را بزنید. حالا می توانید محل هر chunk را ببینید. به لایه های زیر 39 برید و برای ظاهر شدن اسلایم در چند chunk کنار هم  اتاق هایی مناسب با شرایط ظاهر شدن اسلایم حفر کنید. اگر شانس داشته باشید ممکن است اسلایم ظاهر بشه. راه تقلب هم دانلود نرم افزار ها یابنده است یا رفتن به سایت آنلاین که با دادن Seed زمین خود میتوانید محل ظاهر شدن اسلایم راپیدا کند. در واقع slime chunk های داخل زمین را شناسایی و نشان می دهد. سایت یابنده slime chunk


نکات مربوط به خود اسلایم

سلامتی

میزان سلامتی اسلایم در سه اندازه:
بزرگ: 16 واحد (8 قلب)
متوسط: 4 واحد (2 قلب)
کوچک: 1 واحد (0.5 قلب)

قدرت

اسلایم های کوچک به بازی کن ضربه ای وارد نمی کنند.

سرعت ضربه اسلایم با تمام موب ها متفاوت است زیرا در ثانیه دو ضربه وارد می کند.

میزان قدرت ضربه در سه اندازه و سه سطح بازی:

آسان
بزرگ: 3 واحد (1.5 قلب)
متوسط 2 واحد (1 قلب)

متوسط
بزرگ 4 واحد (2 قلب)
متوسط 2 واحد (1 قلب)

سخت
بزرگ 6 واحد (3 قلب)
متوسط 3 واحد (1.5 قلب)

دراپ ها

شانس تعداد تکثیر شدن پس از مردن اسلایم متوسط و بزرگ از 2 تا 4 می باشد.

تنها از اسلایم های کوچک Slime ball روی زمین می افتد که شانس شما بین 0 تا 2 عدد اسلایم بال می باشد.

در کل با کشتن یک اسلایم بزرگ و تمام زاده هاش می توانید 28 xp جمع کنید. در صورتی که هر بار با کشدن یک اسلایم بزرگ و متوسط 4 زاده تکثیر شود.  میزان بازدهی امتیاز در سه اندازه به شکل زیر:

بزرگ: 4 xp
متوسط: 2 xp
کوچک: 1 Xp

 

رفتار

فقط اندازه های 1 و 2 و 4 به صورت طبیعی در بازی ظاهر می شوند. بزرگترین اندازه ی مجاز در بازی 256 می باشد. تصویری از اندازه ی 127 در بازی. شما می توانید با کد زیر به هر اندازه ای که خواستید ظاهر کنید. (اگر اندازه ی بیشتر از حد مجاز تنظیم کنید باز هم 256 ظاهر میشه. از ما گفتن بود خدتون رو خسته نکنید.)

/summon Slime ~ ~ ~ {Size:50}

اسلایم ها باعث جلوگیری از خوابیدن شما نمی شوند.

اسلایم های بزرگ (اندازه ی 4) توانایی صعود از نبردبان را ندارند.

فاصله پرش هر اسلایم به اندازه ی آن بستگی دارد.

اسلایم ها بعد از هر 0.5 تا 1.5 ثانیه پرش می کنند و همچنین توانایی شنا کردن نیز دارند. آن ها هرگز متوقف نمی شوند. آن ها به جستجوی بازی کن در 16 بلوک (کروی) هستند و اگر بازی کنی آن اطراف نباشد Iron golem را جایگزین و به آن حمله می کنند. اگر هیچ هدفی پیدا نشود بعد از مدتی با زاویه 57.26 درجه به سمت چپ یا راست تغییر جهت می دهند. اگر هدفی پیدا شود دقیقا زاویه را به سمت آن تنظیم و مسیر کاملا صافی را طی می کنند.


مزرعه اسلایم

وقتی slime chunk رو پیدا کردید به لایه های 39 به پایین بروید. میتونید مزرعه را زیر زمین بسازید تا به صورت خودکار اسلایم ها بمیرند و اسلایم بال جمع کنید.

1. وسایل مورد نیاز برای ساخت.

2. ساختن این سازه خیلی آسان هستش و احتیاجی به مراحل توضیحی نداره فقط کافی مطابق به شکل زیر ساخته بشه.

3. و همین طور که گفتم اسلایم ها برای حمله به سمت Iron golem می روند و توسط کاکتوس ها کشته شده و اسلایم بال ها داخل هوپر و سپس صندوق افتاده می شود.

از اینکه وقت خودتون رو صرف خوندن این مطلب کردید سپاسگزارم و آرزوی موفقیت برای شما رو دارم.
وقت زیادی برای ترجمش گرفته شد امید وارم کامل و کافی بوده باشه و سوالی بود حتما بپرسید. تا مطالب بعدی خدانگهدار.

197+
اگه شما هم دوست دارین اطلاعاتتون رو با بقیه به اشتراک بذارید و نویسنده سایت بشین اینجا کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کپچا *

برای مشاهده یکی از پست های سایت
بصورت تصادفی اینجا کلیک کنید.