تبلیغاتآموزش کدنویسی با بازی ماین کرافت؛ طرح مایکروسافت برای کودکان

سلام دوستان
این دومین مطلب من هستش و میخواستم درمورد برنامه نویسی بازی ماینکرفت که یه سیستم جدید یادگیری برنامه نویسی از مایکروسافت هستش رو بهتون نشون بدم.

خب بریم سراغ معرفی

Image result for minecraft education edition

مایکروسافت قصد دارد تا با استفاده از علاقه کودکان به بازی پرطرفدار ماین کرافت، به طور غیر مستقیم به آنها زبان برنامه نویسی کامپیوتر را بیاموزد.

آنها با طراحی آموزش کدنویسی با بازی ماین کرافت قصد دارند تا به جبران کمبود متخصصین  آمریکایی در زمینه علوم رایانه بپردازد و بدین صورت به تربیت نسل جدیدی از کارشناسان این حوزه بپردازد.

این نسخه ویژه که ” آموزش کدنویسی با بازی ماین کرافت ” نام دارد ، دارای ۱۴ مرحله مختلف در سطح بازی است و کاربران با حضور در دنیای دو بعدی و جابجا کردن بلوک ها اقداماتی را تکمیل کرده و عملا کدنویسی می کنند.

چند عکس ازش:

 

فقط ببخشید عکسارو از روی خود سایتش گرفته بودم نمیدونستم باید واترمارک بذارم یا نه D:

برای نمونه کودکان باید جهت جابه جا کردن بلوک ها، قطعه خاصی را کدنویسی کنند تا این عمل انجام شود.در این بازی هر فرامین، یک قطعه کد مخصوص به خودش را دارا می‌باشد.البته این کدها به صورت آماده می‌باشند و فقط کودک باید بر روی آنها کلیک نماید

لازم به ذکر است که مایکروسافت با خرید شرکت موجانگ در سال ۲۰۱۴ با پرداخت ۲٫۴ میلیارد دلار مالک جدید بازی ماین کرافت شد.

همچنین این کمپانی اعلام داشته که حاضر است در جهت رسیدن به هدف خود و تربیت نسل جدید متخصصین علوم رایانه، با شرکت های دیگری مانند اپل، فیس بوک، گوگل، آمازون و حتی والت دیسنی همکاری می کند.

البته یکی از اصلی ترین نقش های پروژه ” آموزش کدنویسی با بازی ماین کرافت ” هادی پرتوی متخصص ایرانی رئیس بنیاد Code.org ( آموزش آنلاین برنامه نویسی) می‌باشد.وی که هم اکنون به عنوان مشاور شرکت هایی نظیر فیسبوک و دراپ باکس نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهد، درمورد این پروژه گفت :

” هدف اصلی در این پروژه ایجاد  روزی ۱ ساعت سرگرمی برای کودکان است که البته به طور غیرمستقیمی موجب آشنایی آنها با زبان برنامه نویسی رایانه ای نیز می‌شود.

صادقانه بگویم که درواقع ما دام می‌اندازیم و از این طریق کودکان را به کسب علم فرا‌ می‌خوانیم.شاید برای کودکان دنیای سفت و سخت برنامه نویسی چندان هم جذاب نباشد، اما هنگامی که در قالب یک سرگرمی به این کدها نظاره می‌شود، کودک رفته رفته جذب این موضوع شده و درواقع جملات کلیشه ای نظیر سفت و سخت بودن دنیای برنامه نویسی دیگر برایش معنایی ندارد. “

در این طرح ۲ساله بیش از ۱۰۰ میلیون دانش آموز شرکت کرده اند که بعد از بازی ماین کرافت، از بازی‌های پر طرفدار دیگری نظیر جنگ ستارگان نیز استفاده خواهد شد.

قابل توجه است که مایکروسافت مدت طولانی است که یکی از بزرگترین حامیان Code.Org می‌باشد و در سال ۲۰۱۳ با پرداخت ۳ میلیون دلار، هادی پرتوی را در جهت راه اندازی این بنیاد آموزشی یاری نمود.
 اینم آدرس سایت: https://code.org/minecraft

 

خب امیدوارم از این مطلبم خوشتون اومده باشه
تا مطلب دیگه خدانگهدار

فقط ببخشید عکسارو از روی خود سایتش گرفته بودم نمیدونستم باید واترمارک بذارم یا نه D:

111+
اگه شما هم دوست دارین اطلاعاتتون رو با بقیه به اشتراک بذارید و نویسنده سایت بشین اینجا کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کپچا *

برای مشاهده یکی از پست های سایت
بصورت تصادفی اینجا کلیک کنید.