تبلیغاتNBT tags

خب ، این اولین نوشته ام هست و تصمیم گرفتم در مورد NBT tags بنویسم که یکی از کاربردی ترین قسمت های کامند نویسی هستش . این تگ ها در انواع کامند ها روی انواع آیتم ، ماب ، بلاک و … اثر می کنن . و همیشه پس از یک کامند کامل درون {} بکار میرن.

اولین تگ هایی که میخوام در موردش بگم تگ های اثر کننده روی آیتم هاست.

اولین تگ ، تگ Item هستش که در کامند summon برای آیتم ها به کار میره . که به صورت {{{Item:{id:#,Damage:#,Count:#,tag:{NBT tag} بکار میره در این تگ به جای هشتگ ها باید عدد بزارید تا عمل کنه در قسمت id باید آیدی عددی آیتم رو بنویسید مثلن آیدی الماس 264 هستش در قسمت damage که هیچ ربطی به اسمش نداره نوع آیتم مد نظره ، یعنی چی؟ یعنی برای آیتم هایی که یکدونه هستند بی خاصیت هستش اما برای یه چیز مثله planks یا stained_hardened_clay نوع آیتم رو بر اساس شماره اش مشخص میکنه ، یعنی وقتی برای damage بنویسی 1 مثلن Dark planks میده اما اگه 0 بزاری Oak planks میده ، برای Count که از اسمش پیداست تعداد آیتم مشخص میشه مثلن بنویسی 10 ، بهت 10 تا آیتم میده ، بنویسی 1 بهت 1 دونه میده یا اگه بنویسی 0 بهت باز هم 1 دونه آیتم میده ولی دگ نمیتونی آیتم رو برداری چون وجود مادی نداره :))) و امّا tag ، همونطور که میبینید اسمش تگ هست یعنی یک تگ جدید برای تگ آیتم 😐 که خیلی پیچیده اش میکنه ولی در عینه حال راحت هم هست خب ، اینهمه گفتیم باید یه چند تا نمونه هم بزاریم ، نمیشه که نذاشت .

البته برای این تگ فقط وجود id و Count اجباری و میتونید به صورت دلخواه از بقیه استفاده کنید یا نکنید .

خب ، تگ بعدی ، تگ ench هستش :)) تگ انچ برای انچَت آیتم ها بکار میره ، شاید توی سرور ها دیده باشید که چند تا تگ رو مثل protection و fire protection رو کنار هم توی یک لباس قرار داده باشند یا (OP(over powered آیتم مثل Unbreaking V یا Efficency VIII رو دیده باشید ، همش زیر سره این تگ هستش. چگونگی استفاده از این تگ به این صورته
{[{#:ench:[{id:#,lvl} که در کامند های give یا همون تگ درون تگ آیتم برای ابزار و کتاب های دارای قابلیت بکار میره ، در قسمت id مشخصات انچنت مورد نظر رو میدید برای مثال کد انچنت unbreaking ، عدد 34 هستش ، برای لول هم لول میدید با این فرق که اینجا دیگه دستتون بــازه و به عدد 3 برای انچنت unbreaking محدود نمیشید و میتونید تا لول 1000 هم برید :)))

تگ بعدی ، تگ Unbreakable هستش ، و برای ابزار استفاده میشه و بهشون قدرت Unbreaking بی نهایت میده که طریقه استفاده اش خیلی راحته به این صورت {Unbreakable:1}

تگ بعدی ، CanDestroy هستش که میگه که چه چیزی رو میتونه از بین ببره ، {[CanDestroy:[“minecraft:stone”,”minecraft:stonebrick”} همینطور که مشاهده میکنید میتونید انواع بلاک رو قرار بدید حالا من stone , stonebrick رو گذاشتم .

خب اینم اولین مطلب من ، خب مثه اینکه تقریبا 500 واژه شده ، امیدوارم الکی وقتتون رو هدر نداده باشم و مطالب واسه تون مفید باشه ، در این مطلب چهار تا از مهمترین تگ های آیتم ها رو بهتون گفتم ، اگه عمری باشه در مطالب دیگه هم در مورد بلاک ها و ماب ها و بلاک های خاص توضیح میدم .

43+
اگه شما هم دوست دارین اطلاعاتتون رو با بقیه به اشتراک بذارید و نویسنده سایت بشین اینجا کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کپچا *

برای مشاهده یکی از پست های سایت
بصورت تصادفی اینجا کلیک کنید.