تبلیغاتفورج؛ ماینکرافت از زاویه ای دیگر

قبل از شروع، باید سلامی عرض کنم خدمت کامیونیتی بزرگ مدکرفت، من از قدیمیهای ماینکرافت هستم اما مدت بسیاری از کامیونیتی ایرانی ماینکرافت فاصله گرفته بودم و این مطلب، اولین مطلب من بعد از حدودا ۳-۴ سال «ناپدید شدن» است !

حتما هرکدام از شما حداقل یکبار از نسخه فورج ماینکرافت استفاده کرده اید؛ فورج در واقع نسخه ادیت شده ای از ماینکرافت است که برای آن می‌توان مود ساخت و روی آن نصب کرد. احتمالا چند مود ریخته و از وسایل و امکانات جدیدی که به ماینکرافتتان اضافه می‌شود لذت هم برده اید!

مدتها پیش، یک ایده ای مطرح شد؛ آن ایده این بود که بیایید چند مودی که باهم تداخل ندارند و بعضا همکاری نیز دارند، باهم در یک بسته مود ارائه دهیم تا بیشترین سرگرمی را ایجاد کنیم، تیم هایی مانند feed the beast به وجود آمد و بطور جدی مودپک ارائه کردند؛ بعدها گروه های دیگری نیز تشکیل شد و امروزه بسیار طیف گسترده ای از modpack ها وجود دارد. مودپک ها دیگر فقط «مجموعه ای از مود» نیستند و داستانی پشت خود دارند. بطور مثال در مودپک SkyFactory ، درواقع یک بازی skyblock دارید که بدون کمک ingame shop و فقط با کمک مود های مربوطه (Ex astris, Ex nihilo) شروع به بدست آوردن منابع می کنید. بسیار مفرح و سرگرم کننده تز از نسخه Vanilla ماینکرافت است.

در حال حاضر بیشتر مودپک ها روی دو پلتفورم محبوب هستند:

  1. Curse (البته با Twitch جوین شده اند)
  2. ATLauncher

این پلتفورم ها درواقع یک لانچر اختصاصی برای مدیریت و دانلود مودپک های شما دارند. هرچند باید اکانت پریمیوم ماینکرافت داشته باشید. اما اگر نداشتید هم راه حل دارد. نسخه کرک شده این لانچر ها نیز وجود دارد و با یک سرچ سریع در اینترنت می‌توانید آنهارا بیابید.

در اکثر مودپک ها روند بازی کاملا با روند نرمال بازی در ماینکرافت متفاوت است و ابزار های بسیار پیچیده و زیادی در آن وجود دارد؛ همچنین در مودپک ها ماینکرافت را به تکنولوژی زندگی واقعی رسانده اند؛ مثلا عنصر جدیدی به اسم Redstone Flux وجود دارد که همان برق است و باید برای ساخت برق از انجین های مختلف (یا حتی رآکتور هسته ای‌!) استفاده کنید.

در این خصوص می‌توانید Minecraft Modpack را در یوتیوب سرچ کنید و فیلم های متعددی از مودپک ها مختلف مشاهده کنید؛ البته به زودی خود بنده ویدئو های آموزشی در این رابط در‌ آپارات و این وبسایت منتشر خواهم کرد.

نظر شما چیست؟ در نظرات مطرح کنید تا گپی داشته باشیم ؛)

58+
اگه شما هم دوست دارین اطلاعاتتون رو با بقیه به اشتراک بذارید و نویسنده سایت بشین اینجا کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کپچا *

برای مشاهده یکی از پست های سایت
بصورت تصادفی اینجا کلیک کنید.