تبلیغاتآپدیت جدید ماینکرافت 1.16!

سلااااااام دوستای خوبم! اینجانب Enchanted Apple هستم😎 و امروز اومدم با اخباری جدید از نسخه 1.16 ماینکرافت که همین یه ماه پیش معرفی شد!!!😊

آقا خدایی این موجانگ دیوانه نشده😵؟!؟! چرا همش آپدیت میده بیرون؟😕 نمیگه ما توان حضم شونو نداریم؟ من خودم تازه به زنبورا عادت کرده بودم که حالا بز کوهی و گرازم اومد! البته خدایی هم این آپدیتا خیلی خفن و رنگارنگن. اصن ماینکرافت 2009 خیلی خیلی با 2019 هش فرق داره؛ اونم در حد المپیک!!!😁

خب تو این مطلب میخوام همه آپدیتو براتون با شرح و بست کامل بگم! ولی قبلش خواهشا اون قلب پایینیه⁦❤️⁩ رو قرمز کنید تا خستگیم در بره!😳 آخه خیلی پدرم در اومد.

1. ♦نظرسنجی اقلیم ها(Biome Vote)

24 سپتامبر 2019 تو کانال یوتیوب ماینکرافت یه ویدیو گذاشته شد با نام Biome Vote(نظر سنجی اقلیم) که توش سه تا اقلیم نشون داد. هدف کانالشون از گذاشتن این ویدیوها این بود که یکی از این اقلیم ها توسط مردم انتخاب بشه. البته اینم بگم که سال پیشم اینطوری کردن و از بین اقلیم های ساوانا و صحرا و تایگا، اقلیم تایگا که روباه و توت شیرین داشت انتخاب شد.

از این سه تا اقلیم که تو ویدیو معرفی شد قرار بود که یکیشو انتخاب و تو نسخه 1.16 به بازی اضافه کنن. یکی از این اقلیما، اقلیم Badlands(سرزمین های بد!) بود که با کمترین رای مردمی(انگار انتخاباته!) رد شد! تو این اقلیم کاکتوس های فانتزی، کرکس و بوته خار به بازی اضافه میشد!

اقلیم بسیار گرم و زیبای بدلندز!

اقلیم بعدی که معرفی شد اقلیم باتلاق(Swamp) بود که کمی بیشتر از اقلیم بدلندز رای آورد ولی متاسفانه انتخاب نشد! چیزایی که تو این اقلیم اضافه میشد درختای مانگروو(Mangrove Trees)، صندوقچه ی توی قایق و قورباغه بود! البته اونایی که خود ماینکان لایوو دیدن حتما نگاه قورباغهه رو به ینس یادشون میاد.😁

اقلیم باتلاق!

آخرین اقلیمی که تو ویدیو معرفی شد اقلیم کوهستان(Mountains) بود که با بیشترین رای برنده شد. بز کوهی و برفهای برفیتر از قبل😁(که فرو میرید توشون!) چیزایین که قراره اضافه بشن.

اقلیم سرد و صعب العبور کوهستان!

2. ♦پخش زنده ی جشنواره ی ماینکرافت(MINECON Live)

پخش زنده ی ماینکان لایو 28 سپتامبر شروع شد؛ یعنی 4 روز بعد نظرسنجی اقلیم ها! ینس برگنستن و اگنس لارسون هم تو این جشنواره حضور داشتن! این جشنواره حدود دوساعتی طول کشید؛ اگه بخوام همشو براتون بگم که باید این مطلبو تا شب بخونید! پس فقط توضیحات مختصری ازش بهتون میدم، که از (الف) تا (ز) دسته بندیشون کردم.

الف) ⁦⁩ماینکرافت ارث(Minecraft Earth)

همونطور که ینس تو جشنواره گفت؛ قراره که بازی واقعیت افزوده ماینکرافت ارث تا پایان ماه اکتبر(همین ماه) به بازار فرستاده بشه😮. البته بعدش هم گفت که قول میدم تا آخر سال این بازی تو کل کشور های دنیا باشه😲 و بعدشم گیم پلی کوتاهی ازشو پخش کردن! تو این بازی پلیرا میتونن سازه هایی که ساختنو تو زندگی واقعی قرار بدن(البته از طریق گوشی و واقعیت مجازی!) مپ های این بازی دارای تَپِیبِل(Tappable) هایی هستن که به صورت موبها🐄، درختا🌲 و صندوقچه ها📭 وجود دارن که با زدن روشون میتونید به دستشون بیارید. وقتی شما تپیبلیو بدست میارید(اگه صندوقچه باشه)، با کمک وسایلاش، میتونید سازه های خودتونو گسترش بدید و اگه موب باشه میتونید با کشتنشون وسایل بدست بیارید. هر تپیبلی یه لایه رنگی دورش داره که نشون میده از چه دسته ایه(مثل این عکس!). تپیبلا به چهار دسته تقسیم میشن:

لایه سفید💭: تپیبل های عادی و معمول – لایه سبز💚: تپیبل های غیر عادی – لایه آبی💙: تپیبل های نادر و کمیاب – لایه بنفش💜: تپیبل های حماسه ای

اگه میخواید اطلاعاتتون از این بازی زیاد شه به مطلب قبلیم سری بزنید: این مطلب!

ب) سیاهچاله های ماینکرافت(Minecraft Dungeons)

این بازی قراره سال 2020 بیاد و فقط کمی دربارش تو جشنواره صحبت شد! گیم پلی و گرافیک این بازی خیلی خیره کنندس و حالت بازی به شکل کلیک و نقطه(Click And Point) هستش و اینطوریه که پلیر هرجا کلیک کنه کاراکتر بازی همونجا میره. این بازی یک نفره تا چهار نفرس و منابع و اسلحه های زیادی داره که به شما تو شکست دادن غول مرحله آخر بازی، آرچیلیجر(Arch-Illager)😱 کمک میکنه. این بازی ماموریت ها و مکان های مختلفی برای کشف کردن داره که فقط پلیرو به یه ماموریت یا یک مکان محدود نمیکنه. ولی نکته منفی بازی اینه که پلیر قابلیت ساخت و ساز نداره و بازی فقط روی حالت ماجراجویی و اکشن تمرکز کرده.😞

ج) منچ ماینکرافت(Minecraft Builders And Biomes)

خدا وکیلی انتظار داشتین ماینکرافت منچی شم بیاد؟!؟!😮 تو جشنواره صحبش شد ولی فکر نمی کردم که عملیش کنن! این بازی که از لحاظی خیلی شبیه منچ و مونوپولیه الانشم تو سایت آمازون قابل خریده و قیمتشم 39.99 دلاره(که به پول ایران میشه1.683.778.95)!😲 خب اگه دارید که بخرید!!!

د) بلاک عسل(Honey Block)

با اینکه آپدیت های نسخه 1.15 به پایان رسید؛ ولی شرکت موجانگ به این فکر افتاد که یه چیز دیگم به همون نسخه 1.15 اضافه کنه. این بلاک که قراره تو نسخه 1.15 به بازی اضافه بشه اسمش بلاک موم(Wax Block) بود که بعدش به بلاک عسل(Honey Block) تغیرش دادن. این بلاک دو قابلیت داره؛ قابلیت اول این بلاک ممانعت در پریدنه که باعث میشه وقتی رو این بلاک وایستادید، نتونید بپرید(فلج بشید!). و قابلیت دومش اینه که اگه به بلاک بچسبید و از یه ارتفاعی پایین بیاید، نرم و راحت فرود میاید. این بلاک تو صنعت پارکور سازی!😁 خیلی کاربرد داره.

هـ) ابزار خلاقیت(Creator Tools)

این آپدیت تو جشنواره اعلام شد و قراره تو نسخه 1.16 به بازی اضافه بشه. یکی از کاراییای این ابزار ساخت اسکین مورد علاقه برای پلیر بود.😮 ولی به لطف اسکریپت نویسای موجانگ کاراییای این ابزار بیشتر شد و میشه باهاش حتی محیط ماینکرافتم از جمله یه چوب که باهاش میشه شکل بلاکارو عوض کرد، رندرینگ بازی، حالات انیمیشنی(مثل رقص و دست تکون دادن) و پارتیکل هارو تغییر داد!

استفاده از اسکین کریتور!

و) ریلمز پلاس(Realms Plus)

ریلمز پلاس یکی دیگه از چیزایی بود که تو جشنواره معرفی شد و قراره با آپدیت 1.16 وارد بازی بشه. همتون میدونید که ماینکرافت PC یه بخش داره به نام ریلمز که باهاش میتونید با ساخت یه زمین سفارشی با 5 تا از دوستاتون بازی کنید. ولی ریلمز پلاس این قابلیتو دوبرابر کرده؛ یعنی با ریلمز پلاس میتونید با 10 تا از دوستاتون بازی کنید. البته زیاد بازی کردن تو ریلمز پلاس جایزه داره و بهتون 50 سکه ماینکرافتی میده. این سکه های ماینکرافیم میشه تو خرید مدل برای اسکینتون و خرید ریسورس پک و غیره استفاده کرد.😎

البته اینم بگم که تو ویدیوی جشنواره که داشت درمورد ریلمز پلاس توضیح میداد یه ایستر اگ پیدا شده که فکر کنم خبری از آپدیت آینده داره😕:

ز) جشنواره ی شنل ها(Bedrock Capes)

این قابلیت که تو جشنواره هم مطرح شد مثل اسکین کریتوره اما نه برای ادیت اسکین. و میتونید با اون خودتون شنلاتونو بسازید و رنگ کنید! این آپدیت هم بعد از آپدیت اسکین کریتور وارد بازی میشه!

3. آپدیت جهنم(The Nether Update)

بخش دیگری از جشنواره مربوط میشه به آپدیت جهنم که خیلی طرفدار پیدا کرد. و اینبار این آپدیت روی مرگبارترین و خطرناکترین مقصد بازی تمرکز کرده و قراره تو این آپدیت سه اقلیم🌄، دو موب🐄 و ده بلاک⬛ جدید به بازی اضافه بشه که تو ادامه همشون توضیح میدم براتون:

الف) اولین اقیلم: دره های شن روح(SoulSand Valley)

اولین بایومی که تو نسخه 1.16 به جهنم اضافه میشه بایوم دره های شن روحه که خیلیم ازش استقبال شد. این اقلیم خیلی بزرگه و اطرافش کل مه آبی پوشونده که خیلی زیباش کرده. شعله های آبی(که با در معرض گرما قرار گرفتن فلز ارسنیک! ساخته شده!) و فسیل های غول پیکر زیبایی این اقلیمو دوچندان کردن. البته نمیشه گفت این اقلیم یه بایوم ساده با همه بلاکای قدیمیه؛ چون چنتا بلوکم همراهش اضافه شدن:

بلاک آتش آبی(Blue Flame Block)

این بلاک که مثل آتیش حالت انیمیشنی داره، فقط تو بایوم دره های شن روح پیدا میشه. کاراییش مثل آتیشه و به پلیر دمیج میزنه.

بلاک شن روح جدید(New SoulSand Block)

بلاک شن روح جدید (New SoulSand Block)

همونطور که تو عکس بالا هم معلومه؛ تو این آپدیت یه بلاکی به دره ی شن روح اضافه میشه که خیلی شبیه بلاک شن روحه ولی با تکسچری متفاوت تر! این بلاک زیبایی دره رو بیشتر کرده. ممکنه این بلاک ارتباطی با شن روح داشته باشه که تو نسخه های بعد معلوم میشه.

بلاک استالاگمیت و استالاگتیت(Speleothem Block And Speleothem Shrub)

بلاک استالاگتیت (Stalactite Block)

بلاکای سیاه رنگی که تو تصویر بالا از سقف غار آویزونن رو میبینید؟ اونا اسپلوثم یا استالاگمیت ستونی هستن که قراره به دره شن روح اضافه بشن. اگه اطلاعات کافی درمورد استالاگمیت و استالاگتیت ندارید اینو بخونید: این. خاصیت و کارایی اینا زیاد معلوم نیست و تو نسخه های بعد شاید معلوم بشه. البته اسمشون ممکنه بعدا به ریشه های تاریک(Dark Root) تغییر پیدا بکنه.

ب و ج) دومین و سومین اقلیم: جنگل های زگیل جهنمی آبی و قرمز(NetherWart Red And Blue Forest)

دومین و سومین اقلیمی که به جهنم اضافه شد، جنگل های ندروارت قرمز و آبیه. هوای این دو اقلیم خیلی غلیظ و متراکمه و ذرات ریزی توشون شناوره. این جنگل ها خیلی شبیه جنگل های معمولین ولی با این فرق که همچیشون جهنمی و خطرناکه! بلاکاییم که به این اقلیم ها اضافه میشه خاصیتی شبیه به بلوکای طبیعیشون دارن؛ پس فقط نام میبرمشون:

بلاک چمن های جهنمی(NetherWart Grass Block)

این چمنا در دو رنگ آبی و قرمز تو جهنم پیدا میشن!

بلاک نوری جدید(New Light Block)

این بلاک از لحاظی خیلی شبیه گلوواستون هستش و روی درختا رشد میکنه.

گیاهای جهنمی(Nether Fungi)

اطلاعات زیادی از این گیاه هنوز منتشر نشده، ولی امکان داره کاراییشون مثل علف ها باشه.

قارچهای جهنمی (Nether Mashrooms)

این قارچهای جدید در دو رنگ قرمز و آبی به جهنم اضافه میشن. این قارچا قابلیت خوراکی دارن، ولی هنوز کارایی دیگه ای براشون نگفتن.

بلاک زگیل جهنمی آبی (Blue NetherWart Block)

بلاک ساقه های زگیل جهنمی (NetherWart Stems)

بلاک هدف (Target Block)

این بلاک که تو نسخه 1.16 و آپدیت جهنم اضافه میشه، ربطی به جهنم نداره و صرفا برای استفاده تو دنیای طبیعی استفاده میشه. این بلاک که ممکنه برای بعضیا تزیینی بیاد، باید بدونن که اتفاقا تو صنعت رداستون! استفاده میشه. این بلاک مثل بلاک رداستون از خودش انرژی ای ساطع میکنه که وقتی به رداستون میرسه فعالش میکنه. برای فعال کردن این انرژی باید به بلاک تیر بندازید. درجه انرژیشم متغیره و هرچقدر تیری که میزنید بهش، به مرکز هدف نزدیکتر باشه، انرژی که ساطع میکنه، قویتر میشه.

تخم احظار پیگلین (Piglin Spawn Egg)

یکی از موب هایی که تو این آپدیت به جهنم اضافه میشه، پیگلینه. پیگلینها موجودات بسیار حریسی هستند که دائما در جست و جوی طلا در جهنم گشت میزنند(چه ادبی شد!). اونا تو جهنم زندگی میکنن و خانه های کوچکی برای محافظت از خودشون دارن. اگه پلیر زره ای از طلا داشته باشه و یا به صندوقچه هایی که متعلق به اونا باشه دست بزنه، پیگلینا بهش حمله میکنن. پیگلین ها حتی به ویدراسکلتون ها و هاگلین ها(که دو پاراگراف بعدتر معرفیشون کردم!) هم حمله میکنن و اونا رو میکشن. امکان تجارت با پیگلین ها، مثل تجارت با روستایی ها، هم وجود داره و میتونید باهاشون خرید و فروش بکنید، اما انتظار تجارتی مشابه با تجارت با روستاییا رو نداشته باشید، تجارت با روستاییا خیلی خیلی دوستانه و صمیمیه!

بعد از اینکه پیگلین ها پا به عرصه جهنم گذاشتن! اسم زامبی پیگمن ها(Zombie Pigman) به پیگلین زامبی شده(Zombified Piglin) تغییر پیدا کرد.

تخم احظار هاگلین (Hoglin Spawn Egg)

دومین موبی که به جهنم اضافه میشه، موب هاگلین(Hoglin) هستش که قبلش قرار بود اسمش حیوان پیگلین(Piglin Beast) باشه، اما تو رای گیری ماینکان لایو تغییر کرد. بارون اسویتچیکس، وادلز جونیور، پروفسور اوینکینگتون و تام استون چنتا از پرطرفدار ترین اسمایی بود که مردم برای این موب پیشنهاد دادن، اما همش رد شد!

هاگلین ها با پلیر و پیگلین ها دشمنی شدیدی دارن. این موب میتونه منبع غذایی خوبی برای زمانایی که تو جهنم گرسنه ایم باشه.

یک نکته کوچک درباره آپدیت: آخرین چیزی که به بازی اضافه شد تغییر تکسچر غول آهنی هنگام ضربه زدن بهشه. یعنی هرچقدر که جون غول آهنی کم بشه بدنش ترک برمیداره

بلااااااااااخررررررررهههههههه تتتتممممموووووووووومممممم ششششششددد!!!

هوووووووووف...

خب دوستای خوبم، این مطلبم تموم شد! امیدوارم که خوشتون اومده باشه و از خوندنش لذت کافی رو برده باشید و به اطلاعاتتون هم اضافه شده باشه. کانال آپارات منو دنبال کنید و لایک و نظر هم فراموشتون نشه.

خداحافظ همگی شما…

715+
اگه شما هم دوست دارین اطلاعاتتون رو با بقیه به اشتراک بذارید و نویسنده سایت بشین اینجا کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کپچا *

برای مشاهده یکی از پست های سایت
بصورت تصادفی اینجا کلیک کنید.