چگونگی ساخت یک قلمرو Survival

سلام!! می دونم که همتون تا حالاsurvival بازی کردین و برای خودتون یه قلمرو ساختین! امروز اینجاییم تا چگونگی ساخت یک قلمرو survival تمام عیار رو تو چند بخش یاد بگیریم.

خانه مناسب و امن

همه چیز برای شروع ساخت قلمروتون ، همین سه واژه ی بالاست!

اول باید بدونیم که ما برای چی یه خونه می سازیم:

 1. محلی برای خوابیدن توی شب داشته باشیم
 2. چیزایی که پیدا یا تولید کردیم رو توش ذخیره کنیم
 3. وسایلی مثل کوره و پاتیل رو توش بزاریم
 4. از همه مهمتر اینکه از شر هیولاها در امان بمونیم

پس اول از هر چیزی باید یه خونه ی مناسب رو برای خودمون بسازیم.

اولین کاری که باید برای ساختن خونتون انجام بدید اینه که یه زمین مسطح پیدا کنین

بعد هم مصالح و مواد لازم رو تهیه کنید

و در آخر با خلاقیت خودتون شروع به ساختن خونه کنید.

از اینجا به بعد به خلاقیت خودتون بستگی داره ولی این ۳چیز رو فراموش نکنین:

 1. امنیت: یک در محکم برای خونتون بذارید. تا جایی که می تونین از چوب در ساخت خونتون استفاده نکنین. چون در صورت برخورد صاعقه به راحتی از بین میره. اگر پلیر های دیگه ای هم تو بازی هستن،  انواع تله و لوازم دفاعی هم برای خونتون فراموش نکنین
 2. نظم:  نمای بیرونی خونتون رو متقارن و منظم بسازید. در نمای داخلی هم اتاق هایی تعبیه کنین  تا هر کدوم برای کارهای خاصی استفاده بشن. مثل انباری، آشپزخونه و…توصیه ی من اینه که اشیای قیمتی مثل الماس و زمرد های خودتونو در اتاق خوابتون نگه دارین و موقعیت اتاق خواب هم طوری باشه که به تمام خونتون مسلط باشه
 3. زیبایی: دکوراسیون و زیبایی رو فراموش نکنین. بسته به کاربری هر اتاق اون رو تزیین کنین. اگر هم  اون تزیینات به عملکرد وسایل اتاق کمک کنن که دیگه چی بهتر( مثل قفسه ی کتاب و میز انچنت)

همون طور که همتون میدونید همه چیز رو نمیشه توی محیط بازی پیدا کرد و ما باید یه سری از وسایل رو خودمون تولید کنیم. پس سازه هایی مثل مزارع، طویله ها، کارخونه ها، معادن و… رو می سازیم. ساخت این سازه ها هم خودش قواعدی داره که در ادامه میخونید:

 1. خیلی هم سخت نگیرید!: لازم نیست که برای تولید کالاهاتون یه زمین درندشت صاف کنید و با صرف کلی زمان یه مزرعه معمولی بسازید که هیچ تفاوتی با یه مزرعه ی کوچیک که میتونه کارآمد تر هم باشه نداشته باشه. به جای مقیاس، روی کارآیی تمرکز کنید.
 2. سازماندهی تولیدات: مکانی برای ذخیره ی تولیداتتون داشته باشید. این مکان میتونه یک کلبه ی کوچیک باشه. البته اگر قلمروتون به اندازه ی کافی امن باشه که شبونه بتونین به اون کلبه برین و چیزی بردارین.
 3. رد استون: چیزی که بیش از هر چیزی به کمک یه صنعتگر میاد! از اون برای ساختن دستگاه های تولید اتوماتیک و حمل و نقل خودکار به محل ذخیره استفاده میشه. پس اون رو دست کم نگیرید. ولی انتظار بیش از حد هم ازش نداشته باشین!
 4. تجارت: نزدیک ترین روستا به قلمروتون رو بشناسید و به اونجا راه داشته باشین. اینجوری میتونین با فروختن تولیداتتون به اون ها زمرد بدست بیارید و چیز هایی رو که سختتونه پیدا کنین رو بخرید. اگر شغل مدنظرتون توی روستا پیدا نشد، از عوامل اشتغال زا استفاده کنین!

خب ما قلمرومون همیشه توی تیررس هیولا هاست که عین اجل معلق شبا ظاهر میشن و حسابی دردسر سازن! اما علاوه بر هیولا ها پلیر های دیگه ام هستن که ممکنه چشمشون زمردای مارو گرفته باشه و در حال طرح ریزی برای حمله به ما باشن! ما اینجاییم تا یه سری تاکتیک دفاعی که هم در برابر هیولا ها و هم در برابر پلیر های کج دست (!)کار سازه یاد بگیریم.

حصار و چاله های محافظ

اینو پنهان نکنین که تا حرف از دفاع میشه، تصویر یه دیوار تو ذهنتون میاد!

خب اینم یه روشه که از قلمرومون دفاع کنیم. ولی این روش خیلی پیشنهاد نمیشه. چون فضای ساخت و ساز شما رو محدود میکنه. اما باید بدونیم هیولاها دنبال چی هستن؟ ما! پلیر ها دنبال چی هستن؟ منابع ما! پس باید از انبار و خونه ی خودمون حداکثر محافظت رو بکنیم و بهتره که دیوار رو دور این دو سازه بکشیم. نه کل قلمرو!

موب های دوست

همون طور که میدونید فقط یه دیوار ساده نمی تونه کاملا ایمنی مارو تضمین کنه!

خدا رو شکر بازی یه سری موب دوست به ما داده که در دفاع از خودمون به کمک ما میان!

ولی فراموش نکنین که آدم آهنی و آدم برفی فقط در برابر هیولاها و ایلیجر ها از ما دفاع میکنن و در برابر پلیر ها خنثی هستن. پس سگ میتونه در برابر پلیر ها موثر تر باشه. آدم آهنی ها و آدم برفی ها هم چون برنامه بهشون میگه سرگردون باشن و ممکنه یهو برن گم و گور شن، بهتره توی یه    سازه ی در بسته نگه داری بشن تا در زمان لزوم آزادشون کنید! و با طناب دوباره برشون گردونید به اون سازه!

تله ها

کدوم پلیر رو دیدید که از الماس بدش بیاد؟ ولی اگر یه تله باشه چی؟ تله ها از کار آمد ترین لوازم دفاعی هستن. از ساده تریناشون که میتونه یه چاله گدازه کنار یه دکمه فشاری باشه تا پیچیده تریناشون که از کامند بلاک ساخته میشن. پس اونا رو هم از قلم نندازین!

خب فک نکنم کسی توی این جمع باشه که طعم بازی چند نفره و سرور رو نچشیده باشه و انکار نکنین که گاهی توی بازی آنلاین دوستتون یه چیزی پیدا کرده که حسابی فکرتون رو درگیر کرده و مدام در حال طرح ریزی برای بدست آوردنش بودین! اما موقعی که رفتین تا برش دارین با یه سپاه تا دندون مسلح بر خوردید که زدن کتلتتون کردن! خب ما یه سری راهکار داریم تا بتونید به هدفتون برسید و قلمروی دیگران رو تسخیر کنین! البته همین اول بگم که این روش برای حمله به پایگاه ایلیجر ها هم موثره.

قلمروی هدفو بشناسید

درباره ی قلمروی هدفتون تحقیق کنید و زیر و بمشو در بیارید و خلاصه همه جاشو بشناسید. برای اینکار میتونید از راهکار های مختلف کسب اطلاعات  استفاده کنین که نه من حوصله ی گفتنشون رو دارم و نه شما حوصله ی شنیدنشون رو!

نقشه بکشید

یه نقشه ی مناسب بر اساس اطلاعاتی که دارید طرح ریزی کنید که با حداقل آسیب و دردسر ممکن شما رو به سازه ی هدفتون برسونه. از اون جا که هیچ نقشه ای بی نقص نیست، چند نقشه ی جایگزین رو از قبل داشته باشین!

ابزار لازم رو فراهم کنید

ابزار لازم برای نقشتون رو فراهم کنید. این وسایل میتونن ابزار تخریب مثل دینامیت و گلوله ی آتشین و یا ابزار نبرد مثل تیر و کمان باشه. یادتون نره از هر ابزار بهترینش رو گلچین کنید. مثلا به چشم هر آدم عاقلی یه شمشیر ندریتی انچنت شده حتما  از یه شمشیر چوبی که از طول عمرش چیز زیادی نمونده با ارزش تره.

توی یه مکان نزدیک بخوابید

توی شب قبل از حمله تون، یه جایی نزدیک قلمروی هدفتون بخوابید و اصلا هم تختو  بر ندارید. این طوری محل ری اسپاون تون به مکانی نزدیک تر به محل نبرد انتقال پیدا می کنه. البته به جای این کار می تونید از کامند هم استفاده کنین.

از استحکامات حریف استفاده کنید

از لوازم دفاعی حریف به نفع خوتون استفاده کنید. مثلا اگر یه تله ی گدازه کنار انبار حریف هست، هدایتش کنید به اون سمت و پرتش کنید پایین! اما یادتون نره تخت حریفو از بین ببرید تا دوباره توی قلمروش اسپاون نشه.

حالا به درخواست بعضی از دوستان ، برای طولانی تر شدن مطلب، یه سری هم شیوه ی نفوذ به قلمرو های قوی تر رو ارائه میدیم

 1. نردبون: هر کی stronghold بازی کرده(یادش بخیر) میدونه یه سربازی تو بازی بود به اسمladderman یا نردبان دار. چیکار میکرد؟ روی دیوار دشمن نردبون کار میذاشت تا سربازای دیگه ازش بالا برن و به شهر نفوذ کنن. خب چرا ما این کار رو نکنیم؟ چرا که نه!
 2. تونل: تو همون stronghold یه سرباز دیگه بود به اسمtunel minerیا تونل کن که از زیر زمین تونل میزد و دیوار دشمن رو تخریب می کرد. شما هم با این روش می تونید دیوار ها و تله ها رو دور بزنید و مستقیم سر از هدفتون در بیارید که اون هم باز محتاج اطلاعات درباره ی قلمروی حریف هست.
 3. سوزوندن: این روش بیشتر بدرد کسایی میخوره که هدفشون هدشتر تخریب قلمرو هست تا غارت اون. شب، موقعی که حریفتون خوابه ، زیر قلمروی اون تونل حفر کنید و با دینامیت پرشون کنید و در آخر فندک بزنید به این انبار باروت!

پانویس: اوج خلاقیت من همون شماره ی ۳ بود.

خب میدونید که هر چقدر هم تله ها و تسلیحات پیشرفته برای قلمرومون کار بذاریم باز نمی تونیم جلوی یه سری از پلیر های حرفه ای رو بگیریم. حالا من اومدم تا یه راه حل جدید در اختیارتون بذارم!

اصلا چرا ندر؟

ندر یکی از بعد های سه گانه ی بازی هست که با وجود بیشتر سطحش گدازه و ماگما بلوک و موب هایی که تقریبا همشون دشمن ما هستن با عنوان خطرناکترین مقصد بازی شناخته میشه. با انتشار ندر آپدیت هم ارزش این مقصد بیشتر شد و افراد بیشتری سعی در بدست آوردن اقلامی مثل ندریت و قارچ جهنمی و بلک استون کردن( من که از اولی خیلی خوشم اومد).پس با وجود این ویژگی ها میتونه محل عالیی برای نگهداری از اشیا گرانبها باشه!

موقعیت پورتال ندر

خود موقعیت ورودی این بعد میتونه تاثیر زیادی روی قلمروی ما داشته باشه. خب از اونجا که ما میخوایم اشیا گرانبهامون رو ببریم به ندر، بهتره این پورتال خیلی تو دید نباشه. میتونید این پورتال رو توی زیرزمین خونه تون بسازید. اگر این کارو میکنید، یه صندوق پر از غذا و اسلحه و معجون کنار پورتال بذارید. کسی نمیدونه قراره اونجا چه اتفاقی بیافته!

پناهگاه ما تو ندر

خب برای ساخت خونه تون پیروی از همون نکات بخش اول مجموعه مون پیروی کنین. فقط چون ما در ندر یه محدودیت هایی داریم، این نکات رو هم فراموش نکنید:

 1. به هیچ وجه من الوجوهی از چوب (حتی در ساخت در) استفاده نکنین. گدازه ها و آتیش ها که یادتون نرفته!
 2. خونه تون رو تا جایی که میتونین از مصالح ساختمانی خود ندر ( مثل بلک استون و آجر سرخ) بسازید.
 3. خونه تون رو توی یه مکان مرتفع بسازید و مثل خونه ی درختی به سقف ندر بچسبونید و از طریق پله به پایین مرتبط کنید(چون هم نردبون و هم داربست مشتعل هستن)
 4. اگر به اندازه ی کافی آهن برای ساخت در ندارید، باز هم از در چوبی استفاده نکنید. میتونید اجسام قیمتی تون رو توی یه صندوق نگه دارین و در ورودی شو با گدازه بپوشونیدو برای ورود به اون اتاق از معجون ضد آتیش استفاده کنین. این طوری امنیت این اشیا گرانبها هم تضمینه!

تولید منابع در ندر

همون طور که گفتم با انتشار ندر آپدیت چیز های ارزشمند ( و البته قابل تولیدی) به ندر اضافه شد. شما هم میتونید در ندر معدن های ندریت و کوارتز و طلا و مزارع ندر وارت و قارچ جهنمی و اصطبل های استریدر تاسیس کنید!( با رعایت نکات بخش دوم!)

تجارت در ندر

خب باز هم برمیگردیم به مبحث ندر آپدیت که یه موب به اسم پیگلین به بازی اضافه کرد. این موب هم مثل روستایی ها با ما تجارت میکنه. پس با اونها هم در ارتباط باشین و باهاشون به تجارت بپردازید

خب بیاید به عنوان مقدمه به سناریویی که تو  قسمت چهار گفتیم برگردیم. دوست شما تو بازی یه چیزی پیدا کرده که چشتون رو گرفته و حمله هم کردین تا بدستش بیارید و موفق نشدید. اما حالا می فهمید که دوستتون به عسل نیاز داره که توی قلمروی شما عین ریگ بیابونه! پس تصمیم میگیرید که بهش عسل بدید و در ازاش اون چیز رو بگیرید.

خب حالا بگید: کدوم راحت تر بود؟ جنگیدن یا مبادله؟

پس بیاین برای هموار کردن این مسیر نه چندان مسالمت آمیز با دوستامون، چند نکته رو یاد بگیریم.

آیتم هامونو کجا بفروشیم؟

برای جواب این سوال مطمئنا راه حل های زیادی وجود داره. توی سرور ها معمولا این کار توی پلاگین شاپ ها( که با کامند ساخته میشن) اجرا میشه. ولی اگر توی سرور نباشه چی؟ پیشنهاد من ایجاد یک بازاره که پلیر ها با کمک هم بسازنش و به قلمروی همشون هم راه داشته باشه. هرکسی توی این بازار یه غرفه برای خودش درست کنه و یه روزی رو به عنوان روز خرید مقرر کنید و همه با محصولاتشون بیان و یه روز کامل با هم تجارت کنن. اگر هم یه سری غرفه ی خالی بسازید و تاجرای جهانگرد رو بذارید توش که دیگه چه بهتر!

با چی مبادله کنیم؟

سوالی که پیش میاد اینه که دقیقا واحد پولی چی باشه؟ توی بازی برای تجارت با روستایی ها از زمرد و برای تجارت با پیگلین ها از طلا استفاده میشه. ولی هردوی این ها خیلی کمیابن و پول تو گردش بازی کم میشه. هر آیتم دیگه ای هم باشه مشکلاتی به وجود میاد. پیشنهاد من اینه که به جای پول، با نیاز ها مبادله کنیم! همین مثال بالا رو در نظر بگیرید. یا یه مثل دیگه:

شما دو تا گاو قارچی پیدا کردین( خوش به حالتون!) و ازشون سوپ قارچ میگیرید و خلاصه کیفشو میبرید. اما دیگه ندر وارت برای کارخونه ی معجون سازی تون ندارید. از طرفی یه نفر دیگه چند روز پیش به قلعه ی ندر حمله کرده و حسابی ندر وارت پیدا کرده. اما دیگه غذاش تموم شده و جایی هم برای کشاورزی نداره. پس میاد به شما ندر وارت میده و شما هم بهش سوپ قارچ میدید و این طوری نیاز هر دوتون برطرف میشه.

پس به جای هر واحد پولی، با نیاز هاتون مبادله کنید!‌

حالا که با این روش لذت بخش آشنا شدین، چند نکته رو فراموش نکنین:

 1.  تولید انبوه: از اونجا که بازی طیف بی پایانی از اقلیم داره و در هیچ اقلیمی همه ی منابع رو نمیشه تولید کرد، شما حتما گذرتون به بازار میافته. پس همیشه چیزی برای مبادله داشته باشین و روی چیز هایی که بازیکنا زیاد بهشون احتیاج پیدا میکنن( مثل شیشه و آجر) سرمایه گذاری کنین و یه کارخونه از اینجور چیزا داشته باشین.
 2. تامین غذا: هیچ وقت قلمروتون رو توی بیابون یا کوه نسازید. چون این اقلیم ها استعداد کشاورزی ندارن و شما مجبور میشین که همه ی چیزایی که پیدا میکنید رو با غذا عوض کنید و این شما رو حسابی ضعیف میکنه. پس توی یه جایی که خاک حاصلخیز داره و کنار رودخونه هم هست، قلمروتون رو بسازید.

بیشتر گیم مود های سرور ها مارو با چند بازیکن در یک تیم قرار میدن و یا گاهی هم دوست داریم با دوستامون توی یک قلمرو زندگی کنیم. من اومدم برای این کار چند نکته رو گوشزد کنم:

تامین نیاز ها

باید قلمروتون بتونه نیاز های همتون رو از غذا و زره و اسلحه فراهم کنه.

پیشنهاد من برای تامین غذاتون در روز های اول، تمرکز برروی کشت گندم و پرورش گاو هست.

محل سکونت

باید قلمروتون به حد کافی بزرگ باشه که همه توش احساس راحتی کنن. هر کسی میتونه برای خودش خونه ی جداگانه بسازه یا همه توی یه خونه ی بزرگ زندگی کنن(شخصا گزینه ی ۲رو ترجیح میدم)

تقسیم کار

کار ها و وظایف رو بین همدیگه تقسیم کنید. مثلا یکی مسئول معدن باشه. یکی سازه هارو بسازه، یکی به جستجوی جاهای دیدنی بپردازه و….

این تقسیم وظایف رو بر اساس علایق و مهارت هاتون انجام بدید.

اتحاد و امنیت

با هم گروهی هاتون دوست باشید و وسایلتون رو باهم به اشتراک بذارید!

به هیچ وجه به کار هایی مثل کشتن یا دزدی از هم گروهی هاتون فکر نکنید!

اگر مشکلی برای یکی تون پیش اومد، به کمکش برید!

اگر یه گروه دیگه بهمون حمله کرد چی؟

به قول این مسئولین مدیریت بحران: خونسردی تون رو حفظ کنید!

از قبل فکرشو کرده باشید و یه نفر مسئول دفاع باشه و تجهیزات دفاعی رو کار بذاره.

از سازه های کلیدی مثل خونه هاتون و انبار محافظت کنین. این که گفته بودم همه توی یه خونه زندگی کنین برای این بود که در این زمان کارتون راحت تر شه.

حداکثر قدرتتون رو به کار بگیرید! یه تونل مخفی به بیرون از قلمرو داشته باشین. به کارتون میاد!( مخصوصا زمانی که باید فرار کنید!)

https://madcraft.ir/2018/08/09/%d8%aa%d8%a7%db%8c%d9%85%d8%b1-%d9%85%d8%b9%da%a9%d9%88%d8%b3/راستی مطلب مورد علاقه من که خیلی خفنه و حدود 400 تا لایک خورده!

134+
اگه شما هم دوست دارین اطلاعاتتون رو با بقیه به اشتراک بذارید و نویسنده سایت بشین اینجا کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کپچا *

برای مشاهده یکی از پست های سایت
بصورت تصادفی اینجا کلیک کنید.